Książka o zaburzeniach odżywiania opisuje trudną drogę do akceptacji siebie. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.
Mówią, że moja książka jest brutalnie szczera. Nie wiem, czy brutalnie, ale na pewno szczerze opisuję moją drogę do zrozumienia i pokochania siebie. Zajęło mi to ładnych parę lat. Doświadczyłam różnych sytuacji, które finalnie sprawiły, że jestem tym, kim jestem. Nie wstydzę się tego.
Na stronach książki opisana jest droga, jaką pokonałam przez 2 lata (proces zdrowienia). Bulimia towarzyszyła mi przez 10 lat mojego życia. Dzięki temu poznałam mój cel w życiu. Jest nim wykorzystanie własnego doświadczenia, by pomagać innym.
Tym właśnie jest ta książka: zbiorem zadań, prywatnych przemyśleń, obaw, opisem trudnych relacji rodzinnych i przykrych doświadczeń.
Książka dla rodzica, nastolatka i dorosłego, pragnącego zmienić relację z samym sobą.
Dlaczego ta książka jest wyjątkowa?
Ponieważ cały swój autorski dochód przeznaczam na leczenie zaburzeń odżywiania. Pieniądze przekazuję Fundacji Aż Sobie Zazdroszczę, do której będą mogły zgłosić się potrzebujące osoby.
Na co dokładnie zostaną przeznaczone pieniądze?
- wizytę u psychiatry;
- kilka godzin terapii (może uda się opłacić nawet całą);
- wizytę u dietetyka;
- badania lekarskie;
- leki.
Co inni piszą o tej książce?
REKOMENDACJE:
EWA ZAKRZEWSKA – prowadzi bloga EwoKracja, stylistka, modelka plus size i szef kuchni.
„Moja historia z bulimią zaczęła się 20 lat temu i niestety jeszcze się nie zakończyła. Przeczytałam wiele publikacji o chorobie, ale książka Aleksandry jest pierwszą, która tak mocno dotknęła moich emocji. Mam wrażenie, że książkę napisała nie terapeutka, a przyjaciółka, która swoimi zwierzeniami i doświadczeniem chce mi pomóc. Przez ćwiczenia w książce przechodzimy z autorką „razem”, co zachęca do ich wykonania.
Poznając „małą” 7- letnią Olę, jej problemy i emocje, a później „dorastając” z nią na dalszych stronach książki, zaczynam sobie zdawać sprawę, jak mocno zdarzenia z mojego własnego dzieciństwa odcisnęły swoje piętno. Przez lata sądziłam, że to ja jestem problemem, byłam skoncentrowana na sobie i tym, jaka jestem „niedostatecznie” szczupła, ładna, zdolna, mądra. W książce nie tylko poznajemy lepiej siebie samych, ale również naszych bliskich, co daje szerszy obraz sytuacji w jakiej się znajdujemy. Gdyby książka Aleksandry pojawiła się w moim życiu na wcześniejszym etapie mojej choroby, jestem przekonana, że mogłabym zaoszczędzić sobie kilku lat samobiczowania. Książka nie zastąpi terapii, ale na pewno otworzy oczy i przekona, że nie jesteśmy sami z naszymi problemami. Przekonuje, że jesteśmy warci tego, by pójść dalej, poznać lepiej nas samych, sięgnąć głębiej do własnego umysłu i uczuć”.
ANGELIKA WĄTOR – polska szablistka, złota medalistka Igrzysk Europejskich, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, wielokrotna ćwierć-finalistka zagranicznych zawodów rangi mistrzowskiej, a także srebrna medalistka Mistrzostw Świata i potrójna brązowa medalistka Mistrzostw Europy
„Ta książka zawiera wiele rad i informacji odnośnie procesu leczenia. Napisana w sposób bardzo prosty pomimo ciężkiego i złożonego tematu jakim jest bulimia”.
Wiadomości od czytelniczek:
„Dzień Dobry! Chciałam Pani bardzo podziękować za to, co Pani robi. Za to, że mimo wszystko wydała Pani tę cudowną książkę. Mnie osobiście Pani bardzo pomogła, Pani uśmiech i podejście do życia, to naprawdę niesamowite, co Pani robi!”.
Post czytelniczki z Facebooka:
„Pani Ola Dejewska wydała swoją książkę, o której zresztą dużo ostatnio mówię i dużo na jej temat udostępniam – ale to chyba widać 😁🌟🙈
A teraz kilka słów o Pani Oli Dejewskiej – chociaż o tak niesamowitym człowieku, można by pisać godzinami, dniami, nocami i jeszcze dłużej… Na co dzień psychoterapeutka i dietetyczka skupiająca się na pomocy osobom zmagającym się z zaburzeniami odżywiania. Prowadzi warsztaty dla rodziców osób chorych oraz edukuje młodzież w szkołach. Terapeutka prowadząca swoją stronę na Facebooku oraz Instagramie, udostępniająca posty związane z tematyką chorób. Założycielka fundacji Aż sobie zazdroszczę tym samym główna jej przedstawicielka. Od tego roku autorka książki pt. ,,Bulimia. Moja historia choroby”. A oprócz tego wspaniała, miła, ciepła i godna zaufania kobieta z ogromnym sercem!!! ♥️
Książka sama w sobie jest rewelacyjna. Uważam, że powinna być obowiązkową pozycją dla każdej osoby w wieku nastoletnim jak i dla każdego dorosłego. Pani Ola zwraca w niej uwagę na ogromny problem, jakim są zaburzenia odżywiania, dużą uwagę skupiając na bulimii, która jest jej najbliższa, lecz książka mówi także o innych postaciach takich zaburzeń. Autorka odwołuje się do swoich osobistych doświadczeń, opisuje swoją własną historię, co pozwala czytelnikowi wczuć się i przeżyć to wszystko razem z Nią. W książce tej możemy odnaleźć mnóstwo porad oraz ćwiczeń pomagających zbudować własne poczucie wartości oraz pozwalających na pracę nad sobą i samoakceptacją. Są to ćwiczenia przydatne nie tylko dla osób chorych, ale dla każdego kto chce wprowadzić zmiany w swoim życiu! Podczas czytania możemy odnaleźć też wiele cennych informacji o przyczynach, objawach, skutkach i leczeniu zaburzeń odżywiania. Pani Ola dostarcza w niej także wiedzy o tym, jakie kroki powinna podjąć osoba, chcąca wyjść z choroby, jak zrobiła to Ona, podejmując w swoim życiu decyzję o ,,wydymaniu bulimii”. W tej pozycji pomoc mogą znaleźć zarówno osoby chore, jak i najbliżsi osób zmagających się z takimi trudnościami. Bo jak warto zauważyć, zaburzenia odżywiania niszczą ludzi dotkniętych nimi, ale także najbliższe otoczenie tych osób. Ze względu na trud i ból, z jakim mierzą się, obserwując to jak ktoś, kogo kochają, zaczyna się zmieniać i w pewnym momencie… znikać. W książce, moim zdaniem, każdy znajdzie coś wartościowego dla siebie! Z ręką na sercu polecam ją gorąco!🤩”.