O NAS
O NAS
Aleksandra Dejewska

Grono specjalistek, z którymi podjęłam współpracę stale szkoli się w zakresie leczenia anoreksji, bulimii, kompulsywnego jedzenia, otyłości, ortoreksji oraz zaburzonej relacji z jedzeniem. Ideą kliniki jest współpraca pomiędzy specjalistami w niej pracującymi. Naszym celem jest kompleksowa pomoc oraz współpraca na podłożu: specjalista-pacjent-specjalista.
Stworzony przez nas model pracy terapii zaburzeń odżywiania podchodzi holistycznie do pacjenta. Dlatego w naszym zespole znajdziesz psychologa, psychoterapeutę, dietetyka, psychodietetyka, terapeutę Lowena do pracy z ciałem.
Moi specjaliści biorą udział w szkoleniach u mnie jak i innych szkoleniowców oraz w superwizjach koleżeńskich.
Zapraszam do zapoznania się z moim zespołem!
Natalia Domżała (psycholog, psychoterapeuta)

Obecnie jestem w superwizji u Pani Aleksandry Dejewskiej- Wysosgrockiej, psycholog psychoterapeutki oraz szkoleniowca.
Stale dokształcam się i szkolę do pracy w obszarze leczenia zaburzeń odżywiania. Obecnie obszar pracy, w którym podejmuję współpracę z klientem/pacjentem to zaburzenia odżywiania, depresja i zaburzenia lękowe.
Zapraszam do współpracy!
Klaudia Fila (psycholog, psychoterapeuta)

W swojej pracy najbardziej cenię sobie otwarty umysł i to, że każda osoba jest zupełnie inna! Dzięki temu staram się jak najlepiej, indywidualnie dostosować sposób pracy z klientem/pacjentem!
Aleksandra Grys (dietetyk, psychodietetyk)

Studia ukończyłam z wyróżnieniem pisząc pracę na temat wpływu inflacji na nasilenie zaburzeń odżywiania, jednocześnie poznając bliżej relację ludzi z jedzeniem. Przy układaniu jadłospisów kieruje się gustami smakowymi ale też elastycznością ze względu na przekonanie, że dieta ma być przyjemna i smaczna!
Zapraszam!
Agata Ukleja (psycholog, psychoterapeuta)

Ponadto ukończyłam studia podyplomowe o kierunku: Psychosomatyka i Somatopsychologia na uniwersytecie SWPS.
W swojej pracy cenię sobie podejście nurtu poznawczo-behawioralnego. Moją relację z pacjentem/klienetem opieram na wzajemnym szacunku, uważności, zrozumieniu oraz akceptacji. Zależy mi na tym, aby każda osoba podczas sesji ze mną czuła się komfortowo i swobodnie. W mojej pracy wykorzystuję pracę z ciałem, oddechem a także techniki uważności.
Odbyłam również staż w Ośrodku Leczenia Zaburzeń Odżywiania “Otulenie” w Warszawie, a także byłam wolontariuszem w Ośrodku Leczenia Zaburzeń Odżywiania “Drzewo życia” w Rzeszowie. Miałam okazję wspierać także dzieci i rodziców zmagających się z problemem otyłości w Fundacji Studio Figura.
Praca z pacjentami dotkniętymi zaburzeniami odżywiania sprawiła, że podjęłam decyzję o ukierunkowaniu swojej pracy właśnie w ten obszar. Stale szkole się w zakresie leczenia zaburzeń odżywiania, uczestniczę w superwizji koleżeńskiej oraz szkoleniach prowadzonych przez Aleksandrę Dejewską-Wysosgrocką i innych szkoleniowców.
W Dejewska Clinic prowadzę konsultację online.
Zapraszam do współpracy!
Karolina Wysocka (psychoterapeuta)

Twórca tego nurtu – Alexander Lowen – rozumiał jak wielkie możliwości niesie praca z psychiką człowieka jeśli uwzględni się jego ciało. To właśnie ono zapisuje nasze doświadczenia w postaci napięć mięśniowych, wzorców oddychania, gestach i impulsach. Jest mapą, z której możemy odczytać naszą historię i podążyć ścieżką prowadzącą do odzyskania samych siebie. Częścią tej metody są ćwiczenia bioenergetyczne, które umożliwiają pozbycie się chronicznych napięć i blokad oraz umożliwiają zbudowanie świadomej relacji z ciałem. Pozwala to na autentyczne wyrażanie emocji, głębsze doświadczanie rzeczywistości i czerpanie przyjemności z życia.
Pracuję z osobami doświadczającymi trudności emocjonalnych i psychosomatycznych, jak również z tymi, które zainteresowane są polepszeniem relacji z ludźmi i samorozwojem. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Dominika Parzonka (psychodietetyk)

Z czasem jednak odkryłam swoją misję i zaczęłam szkolić się w zakresie pracy z zaburzeniami odżywiania. Odbyłam staż z zakresu psychodietetyki, co pozwala mi na holistyczne podejście do pacjentów. Moim celem jest uczyć w jaki sposób odżywiać się zdrowo, odpowiednio dla naszego ciała jak i umysłu i co przede wszystkim…. Jak żyć bez diety i restrykcji!
Doświadczenie pokazało mi, że to nauka dobrych nawyków żywieniowych i edukacja żywieniowa przynoszą najlepsze korzyści. Z obserwacji wiem, że jedzenie „z kartki” często nie jest tym czego najbardziej potrzebują moi pacjenci.
Zapraszam na konsultacje!