Konsultacje dietetyczne

dieta, odchudzanie

Dlaczego warto podjąć dietoterapię?

Badania naukowe nieustannie pokazują, że zdolność naszego organizmu do funkcjonowania zależy w znacznym stopniu od tego co jemy.
Sposób odżywiania wpływa na nasze ciało, ale również na psychikę. Dzięki zdrowej, zbilansowanej diecie oraz prawidłowym nawykom żywieniowym można uniknąć wielu chorób takich jak np. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, osteoporoza i inne. Oprócz tego wpływa na nasze życie codzienne, na to jak siebie postrzegamy.

 

W jaki sposób taka terapia może pomóc?

Kiedy ludzie myślą o jedzeniu, często postrzegają je tylko jako źródło energii dla ciała, jednak jedzenie naprawdę jest czymś więcej. Kiedy rozbijamy je na małe składniki, zobaczymy jak działa ono na nasze ciało na poziomie chemicznym. Substancje odżywcze przyspieszają lub hamują reakcje, umożliwiają narządom komunikację i pracę synergistyczną. Dają naszemu ciału narzędzia potrzebne do prawidłowej pracy, czyli tak, jak zostało zaprojektowane. Oczywistym jest, że to, co umieściliśmy w naszym ciele, może wpłynąć na naszą koncentrację, naszą zdolność do walki z chorobą, na jakość snu czy zdolność do rozmnażania się, zwiększa lub zmniejsza stany depresyjne. Biorąc pod uwagę, że współczesny świat stawia wiele przeszkód na naszej ścieżce do zdrowia, wspieranie organizmu pod względem odżywczym jest tym bardziej istotne.

 

Jak to działa?

Terapia żywieniowa nie jest tak prosta jak mówienie, co jeść i kiedy, jakie pokarmy są dobre dla Ciebie i co zrobić, jeśli chcesz schudnąć. Celem jest praca nad rozpoznaniem, jaki brak równowagi lub dysfunkcja leży u podstaw określonego stanu zdrowia i zarządzanie nim w sposób zrównoważony. Nawet drobne symptomy, które uważamy za część codziennego życia, takie jak wzdęcia, bóle głowy, przebarwienia, zaburzenia równowagi mięśniowej i zaburzenia energetyczne są oznaką, że nasze ciało nie działa optymalnie. By efekt był trwały należy też popracować nad nawykami żywieniowymi i relacją z jedzeniem, gdy jest ona nieprawidłowa. W tym poza wiedzą dietetyczną pomaga mi wiedza psychologiczna, szczególnie z zakresu terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach – TSR.

 

W jaki sposób odżywianie może pomóc?

Poczujesz się lepiej, bardziej pewna/y siebie. Docenisz swoją wyjątkowość.

 

Gdzie?


Niezależnie czy szukasz dietetyka w Gdyni, Gdańsku czy Warszawie to jesteś w dobrym miejscu. Prowadzę dietetyczne konsultacje online oraz posiadam gabinet dietetyczny w Gdyni. Na życzenie pacjentów dojeżdżam do domu na terenie Trójmiasta. Dzięki takiej elastyczności mogę pracować na terenie całej Polski.

 

Co oferuję?

 

  • Konsultacje dietetyczne online i w gabinecie dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
  • Rozpisanie diety:
  • Diety w chorobie (np. cukrzyca typu I ,II; nadciśnienie, alergie i nietolerancje pokarmowe, zaburzenia hormonalne)
  • Dieta odchudzająca – o obniżonej kaloryczności
  • Dieta dla sportowców
  • Terapię zaburzeń odżywiania
  • Pomiar antropometryczny i analizę składu ciała
  • Szkolenia i wykłady – w szkołach, klubach sportowych i firmach

 
Jestem tutaj dla Ciebie. Napisz, zadzwoń do mnie. Kliknij: KONTAKT

Profesjonalna pomoc dla Ciebie