Jak pokochać siebie? Książka : Bulimia. Historia mojej choroby – Aleksandra Dejewska

Ludzie Terapia zaburzeń odżywiania

Jak pokochać siebie? Książka : Bulimia. Historia mojej choroby – Aleksandra Dejewska

Jak pokochać siebie? Książka : Bulimia. Historia mojej choroby- Aleksandra Dejewska

 

 

 

Książka o zaburzeniach odżywiania opisuje trudną drogę do akceptacji siebie. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Mówią, że moja książka jest brutalnie szczera. Nie wiem czy brutalnie ale na pewno szczerze opisuję moją drogę do zrozumienia i pokochania siebie. Zajęło mi to ładnych parę lat. Doświadczyłam różnych sytuacji, które finalnie sprawiły, że jestem tym kim jestem. Nie wstydzę się tego.

Na stronach książki opisana jest droga, jaką przez 2 lata pokonałam (w proces zdrowienia). Bulimia towarzyszyła mi przez 10 lat mojego życia. Dzięki temu poznałam mój cel w życiu.Jest nim wykorzystanie własnego doświadczenia by pomagać innym.

Tym właśnie jest ta książka : zbiorem zadań, prywatnych przemyśleń, obaw, opisem trudnych relacji rodzinnych i przykrych doświadczeń.

Książka dla rodzica, nastolatka i dorosłego pragnącego zmienić relację z samym sobą.

 

Dlaczego ta książka jest wyjątkowa?

Ponieważ cały swój autorski dochód przeznaczam na leczenie zaburzeń odżywiania. Pieniądze przekazuje Fundacji Aż Sobie Zazdroszczę, do której będą mogły zgłosić się potrzebujące osoby.

Na co dokładnie zostaną przeznaczone pieniądze?

  • wizyta u psychiatry
  • kilka godzin terapii (może uda się nawet całą opłacić)
  • wizyta u dietetyka
  • badania lekarskie
  • leki

Jaki jest koszt książki?

39 zł plus koszt przesyłki

JAK ZAMÓWIĆ?

Wypełnij formularz w zakładce kontakt. W treści wiadomości podaj adres email. W odpowiedzi dostaniesz nr rachunku do przelewu.
 

 

Co inni piszą o tej książce?

 

REKOMENDACJE:

EWA ZAKRZEWSKA – prowadzi bloga EwoKracja, stylistka, modelka plus size i szef kuchni.

„Moja historia z bulimią zaczęła się 20 lat temu i niestety jeszcze się nie zakończyła. Przeczytałam wiele publikacji o chorobie, ale książka Aleksandry jest pierwszą, która tak mocno dotknęła moich emocji. Mam wrażenie, że książkę napisała nie terapeutka, a przyjaciółka, która swoimi zwierzeniami i doświadczeniem chce mi pomóc. Przez ćwiczenia w książce przechodzimy z autorką „razem” co zachęca do ich wykonania.
Poznając „małą” 7- letnią Olę, jej problemy i emocje, a później „dorastając” z nią na dalszych stronach książki zaczynam sobie zdawać sprawę, jak mocno zdarzenia z mojego własnego dzieciństwa odcisnęły swoje piętno. Przez lata sądziłam, że to ja jestem problemem, byłam skoncentrowana na sobie i tym jaka jestem „niedostatecznie” szczupła, ładna, zdolna, mądra. W książce nie tylko poznajemy lepiej siebie samych, ale również naszych bliskich, co daje szerszy obraz sytuacji w jakiej się znajdujemy. Gdyby książka Aleksandry pojawiła się w moim życiu na wcześniejszym etapie mojej choroby, jestem przekonana, że mogłabym zaoszczędzić sobie kilku lat samobiczowania. Książka nie zastąpi terapii, ale na pewno otworzy oczy i przekona, że nie jesteśmy sami z naszymi problemami. Przekonuje, że jesteśmy warci tego by pójść dalej, poznać lepiej nas samych, sięgnąć głębiej do własnego umysłu i uczuć.”

 

ANGELIKA WĄTOR – polska szablistka, złota medalistka Igrzysk Europejskich, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, wielokrotna ćwierć-finalistka zagranicznych zawodów rangi mistrzowskiej, a także srebrna medalistka Mistrzostw Świata i potrójna brązowa medalistka Mistrzostw Europy.

Ta książka zawiera wiele rad i informacji odnośnie procesu leczenia. Napisana w sposób bardzo prosty pomimo ciężkiego i złożonego tematu jakim jest bulimia.

 

Wiadomości od czytelniczek:

Dzień Dobry! Chciałam Pani bardzo podziękować za to co Pani robi. Za to, że mimo wszystko wydała Pani tą cudowną książkę. Mi osobiście Pani bardzo pomogła, Pani uśmiech i podejście do życia, to naprawdę niesamowite co Pani robi!

Post czytelniczki z Facebooka:

„Pani Ola Dejewska wydała swoją książkę, o której zresztą dużo ostatnio mówię i dużo na jej temat udostępniam- ale to chyba widać😁🌟🙈

A teraz kilka słów o Pani Oli Dejewskiej- chociaż o tak niesamowitym człowieku, można by pisać godzinami, dniami, nocami i jeszcze dłużej… Na co dzień psychoterapeutka i dietetyczka pomagająca skupiająca się na pomocy osobom zmagającym się z zaburzeniami odżywiania. Prowadzi warsztaty dla rodziców osób chorych oraz edukuje młodzież w szkołach. Terapeutka prowadząca swoją stronę na facebooku oraz instagramie udostępniająca posty związane z tematyką chorób. Założycielka fundacji Aż sobie zazdroszczę tym samym główna jej przedstawicielka. Od tego roku autorka książki pt.,,Bulimia. Historia mojej choroby”. A oprócz tego wspaniała, miła, ciepła i godna zaufania kobieta z ogromnym sercem!!! ♥️

Książka, sama w sobie jest rewelacyjna. Uważam, że powinna być obowiązkową pozycją dla każdej osoby w wieku nastoletnim jak i dla każdego dorosłego. Pani Ola zwraca w niej uwagę na ogromny problem jakim są zaburzenia odżywiania, dużą uwagę skupiając się na bulimii, która jest jej najbliższa lecz książka mówi także o innych postaciach takich zaburzeń. Autorka odwołuje się do swoich osobistych doświadczeń, opisuje swoją własną historię co pozwala czytelnikowi wczuć się i przeżyć to wszystko razem z Nią. W książce tej możemy odnaleźć mnóstwo porad oraz ćwiczeń pomagających zbudować własne poczucie wartości oraz pozwalających na pracę nad sobą i samoakceptacją. Są to ćwiczenia przydatne nie tylko dla osób chorych ale dla każdego kto chce wprowadzić zmiany w swoim życiu! Podczas czytania możemy odnaleźć też wiele cennych informacji o przyczynach, objawach, skutkach i leczeniu zaburzeń odżywiania. Pani Ola dostarcza w niej także wiedzy o tym jakie kroki powinna podjąć osoba chcąca wyjść z choroby jak zrobiła to Ona podejmując w swoim życiu decyzję o ,,wydymaniu bulimii”. W tej pozycji, pomoc mogą znaleźć zarówno osoby chore jak i najbliżsi osób zmagających się z takimi trudnościami. Bo jak warto zauważyć, zaburzenia odżywiania niszczą zarówno ludzi dotkniętych nimi ale także najbliższe otoczenie tych osób. Ze względu na trud i ból z jakim mierzą się, obserwując to jak ktoś kogo kochają, zaczyna się zmieniać i w pewnym momencie… znikać. W książce moim zdaniem każdy znajdzie coś wartościowego dla siebie! Z ręką na sercu polecam ją gorąco!🤩

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *