Terapia zaburzeń odżywiania

terapia zaburzeń odzywiania

Zastanawiasz się, czy ta terapia jest dla Ciebie? Odpowiedz sobie, czy:

 • Prowokujesz wymioty
 • Głodzisz się
 • Czy ktoś z twoich bliskich boryka się z anoreksją, bulimią lub kompulsywnym objadaniem się
 • Wszystkie kalorie, które zjesz, starasz się spalić podczas ćwiczeń
 • Stosujesz środki przeczyszczające
 • Boisz się przybrania na wadze
 • Cały czas kontrolujesz swoją wagę
 • Dążysz do perfekcjonizmu
 • Myślisz w kategorii „wszystko albo nic” (odniosłam sukces albo porażkę)
 • Nie panujesz nad jedzeniem
 • Pewne produkty (słodycze, chleb, ryż) wywołują u Ciebie napady objadania
 • Liczysz kalorie każdego produktu
 • Źle czujesz się w swoim ciele
 • Uważasz, że gdy schudniesz, to zaczniesz siebie akceptować
 • Widzisz w sobie więcej wad niż zalet
 • Czujesz przymus zadowalania innych
 • Sądzisz, że nie zasługujesz na szczęście i pomoc
 • Uważasz, że jesteś do niczego, „głupia”.

Jeżeli na chociaż jedno pytanie twoja odpowiedź brzmi tak, to znaczy, że jesteś w dobrym miejscu.

Nie musisz z tym walczyć samotnie, będę twoim wsparciem i partnerem w procesie zdrowienia. Podobnie jak Ty walczyłam z chorobą,  wiem jak trudna jest to walka, tym bardziej w pojedynkę,

Prowadzę terapię zaburzeń odżywiania połączoną z mentoringiem.

Jest to skuteczna metoda walki z bulimią i anoreksja. Bazuję na terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach i elementach terapii poznawczo- behawioralnej, które są najskuteczniejsze w leczeniu zaburzeń odżywiania.

Zajęcia odbywają się ON-LINE (za pomocą Skype, dzięki czemu kraj/miejsce zamieszkania przestaje być problemem) lub osobiście (na terenie Trójmiasta). Wybór należy do podopiecznego.

Podczas spotkań wspólnie pracujemy nad :

-postrzeganiem siebie
– akceptacją siebie
– budowaniem zdrowej samooceny
– obrazem własnego ciała
– nawykami żywieniowymi
– relacjami z ludźmi
Wspólnie z podopiecznym ustalamy czas trwania współpracy. Niedopuszczalne jest dla mnie uzależnianie od siebie pacjenta. 
Dodatkowo jako dietetyk uczę zdrowych nawyków żywieniowych, które przez chorobę z całą pewnością zostały zatracone (wielkość porcji, bilansowanie diety, spożywane produkty – każdy chory ma z tym problem).

Między spotkaniami jest możliwość bezpłatnego kontaktu mailowego i telefonicznego. Co świetnie sprawdza się w sytuacjach kryzysowych. Zwłaszcza dla rodziny.

Opinie moich podopiecznych:

Natalia:

„Pani Ola jest świetnym terapeutą. Przez 3 lata zmagałam się z bulimią. Chodziłam do wielu terapeutów, aż natknęłam się na Panią Ole, która dzięki swojemu doświadczeniu pomogła mi wyjść z choroby. Jestem bardzo wdzięczna I gorąco POLECAM”

Daria:

„Chorowałam na anoreksję 13 lat. Były momenty, że miałam ochotę odpuścić. Do niektórych ośrodków nie chcieli mnie przyjąć ze względu na zbyt niską wagę. Nie zliczę z ilu specjalistów korzystałam. Jednak jestem zdrowa. Dzięki Pani Aleksandrze, bo nie pozwoliła mi upaść i walczyła do końca. Chciałabym by każdy psycholog miał takie podejście jak ona.”

Mama Kasi:

” Moja córka chorowała 2 lata na bulimię. Na początku zaprzeczała, by była chora. Byliśmy w kropce. Nie wiedzieliśmy jak z nią rozmawiać, jak jej pomóc. Pani Ola nie dość, że wyleczyła naszą córkę z bulimii to pomogła nam – rodzinie. Gdyby nie jej rady pewnie nadal byśmy walczyli z chorobą córki. Z całego serca polecam współpracę z Panią Olą”.

Kamila:

„Chorowałam 2 lata na anoreksję. Lekarze chcieli skierować mnie do szpitala ale ja nie chciałam. Jakoś przypadkiem natrafiłam na namiar do Pani Dejewskiej. Podczas pracy zrozumiałam, że ja mam duży wpływ na swoje życie. Nie boje się podejmować teraz decyzji, polegam na sobie nie na rodzicach. Potrafię powiedzieć NIE bez wyrzutów. Nie wiedziałam, że życie bez choroby jest lepsze. Dziękuję Pani OLUUU!!!!


Przede wszystkim najważniejsze jest dla mnie dobre samopoczucie i komfort pacjenta, dlatego bardzo dużą wagę przykładam do zachowania prywatności i poufności.

Wiem jaki wstyd odczuwa się z powodu choroby. Leczenie bulimii i anoreksji nie jest łatwe ale życie bez choroby –  wolność,  jest tego warta.

Terapia takich chorób jak anoreksja, bulimia, kompulsywne jedzenie pomoże Ci nawiązać zdrową relację ze sobą, jedzeniem i w tych obszarach, gdzie tego najbardziej potrzebujesz.

Być może przerażają Ciebie ceny terapii. Najpierw podlicz ile choroba Cię do tej pory kosztowała. Ile w rezultacie straciłaś zdrowia, pieniędzy, przyjaciół. Policz ile wydajesz na chorobę: jedzenie, lekarzy? Ile kosztuje Cię powiedzenie czegoś dobrego na swój temat? Jak czujesz się w swoim ciele?
Co czujesz na spotkaniach z bliskimi, gdzie jest dużo jedzenia? Jeżeli odczuwasz dyskomfort to terapia jest dla Ciebie.

Terapia jest inwestycją w siebie. Tego nikt nie może nam odebrać. Z całą pewnością jest w trudnej sytuacji. Ponad wszystko wierzę w ludzi. Ponieważ wiem do jakich heroicznych wyczynów ją zdolni. Wierzę, że ty też. Odkryj swoją wyjątkowość.

Jestem tutaj dla Ciebie. Napisz, zadzwoń do mnie. Kliknij: KONTAKT

Profesjonalna pomoc dla Ciebie